Strona główna
O nas  O NAS
Galerie  GALERIE
Kontakt  KONTAKT
Rejestracja  REJESTRACJA ON-LINE
Facebook
fourMed
GinekologiaStomatologiaBadania laboratoryjneInternaOrtopediaUrologia
ginekologia 2ginekologia 4KTGginekologia 1ginekologia 3USG 3 D
SPECJALIŚCI
USŁUGI
CENNIK
STREFA EDUKACYJNA

Nowa szczepionka przeciwko HPV już dostępna. Gardasil 9.

Dotychczasowe szczepionki ukierunkowane były na najbardziej onkogenne wirusy HPV tj. 16,18 - Cervarix oraz Silgard, która dodatkowo poprzez odpowiedź na HPV 6,11 zwiększała odpowiedź immunologiczną na wirusy powodujące kłykciny kończyste.

Firma MSD wprowadziła nową szczepionkę Gardasil 9, która w znacznie szerszym zakresie chroni przed wirusami HPV i jeszcze pewniej zabezpiecza przed niektórymi nowotworami wywoływanymi przez wirusy. Wywołuje reakcję immunologiczną względem 9 typów wirusów, dodatkowo powodując występowanie reakcji krzyżowych na inne podtypy patogenów.

Szczepionka dedykowana jest zarówno chłopcom jaki i dziewczynkom od 9 roku życia w schemacie szczepień 0,2,6 miesięcy tj 3 dawki.

Skuteczność szczepień została potwierdzona w randomizowanych badaniach i dotyczy profilaktyki raka szyjki macicy, raka sromu, raka pochwy, raka odbytnicy, brodawek narządów płciowych, części raków krtani czy gardła.

Szczepienie nie zwalnia z obowiązku kontroli lekarskich i profilaktyki biernej w postaci badań cytologicznych ale jest w chwili obecnej najlepszą formą profilaktyki czynnej, którą rekomenduje szereg towarzystw lekarskich. 

Koszt pojedynczego szczepienia wynosi 500PLN, w tym wliczona jest podstawowa konsultacja lekarska kwalifikująca do szczepienia.

W ofercie Fourmed pozostaje możliwość dotychczasowych szczepień zarówno Cervarix jak i Silgard w cenie 350 PLN za jedną dawkę.

Publikacje:

Gardasil

Cervarix

Silgard

AKCEPTUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI
GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO
STOMATOLOGIA
BADANIA LABORATORYJNE
INTERNA
ORTOPEDIA
UROLOGIA
GALERIE
KONTAKT
REJESTRACJA ON-LINE
FOURMED Przychodnia Specjalistyczna
ul. Świętokrzyska 30, 05-300 Mińsk Mazowiecki, tel. (25) 757 57 43
Agencja reklamowa e-ho